Tunele pralnicze

POWER TRANS VARIO

PowerTrans Vario – połączenie wysokiej wydajności z dużą różnorodnością asortymentu. PowerTrans Vario spełnia wszystkie wymagania Twojego biznesu teraz i w przyszłości. Zaprojektowaliśmy tę maszynę, aby zapewnić higienę i różnorodność. Z PowerTrans Vario po swojej stronie jesteś przygotowany na wszelkie wyzwania w nadchodzących latach. spójna konstrukcja ze stali nierdzewnej, brak mieszania ługu między sąsiednimi komorami, indywidualne […]

POWER TRANS VARIO

Tunele pralnicze Kannegiesser – praktyczne informacje

Nowoczesna pralnia wodna to przepis na sukces. Zapotrzebowanie na usługi profesjonalnego czyszczenia i dezynfekcji produktów tekstylnych z roku na rok staje się coraz większe. Klientami pralni są zarówno osoby prywatne, jak i instytucje: szpitale, placówki medyczne, hotele, pensjonaty czy restauracje. Powodzenie takiego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników, wśród których szczególne znaczenie mają odpowiednia lokalizacja i dobrze skonstruowana oferta. Nie bez znaczenia jest również sprzęt w lokalu, który w każdym przypadku powinien być dostosowany do zakresu oferowanych usług. W zależności od tego, czy zdecydujemy się prowadzić pralnię wodną, czy zakład specjalizujący się w czyszczeniu chemicznym, trzeba będzie zainwestować w inne sprzęty i akcesoria. Jednak ogólna zasada jest tu bardzo prosta: im lepiej zaopatrzymy pralnię, tym większe zyski ona przyniesie.

Podstawowe maszyny pralnicze

Najważniejszym urządzeniem w profesjonalnej pralni wodnej jest pralnica przemysłowa. To nowoczesna maszyna będąca w stanie pomieścić znacznie większe ilości odzieży niż zwykła pralka domowa (do niektórych modeli można jednorazowo wrzucić nawet kilkaset kilogramów ubrań). Najbardziej popularną pralką przemysłową jest pralnica bębnowa. Specjalnym typem pralnicy jest pralnico-wirówka, urządzenie łączące w sobie funkcje prania oraz odwirowywania resztek wody i detergentów. W pralni wodnej niezbędne są również inne sprzęty, m.in. suszarki przemysłowe (dostępne są modele z podgrzewem parowym, elektrycznym lub gazowym), stoły prasowalnicze, magle, manekiny formujące oraz składarki i pakowarki do odzieży.

Profesjonalne tunele pralnicze

Najbardziej zaawansowaną maszyną do pralni wodnej jest tunel pralniczy. To duża pralnica przemysłowa łącząca w sobie kilka funkcji wykorzystywanych przy poszczególnych etapach prania na mokro. Cały proces odbywa się automatycznie, a udział pracownika ogranicza się jedynie do nadzorowania pracy podawarki brudnej odzieży, wybraniu odpowiedniego programu oraz uruchomienia pralnicy. Produkowane współcześnie tunele pralnicze posiadają specjalne programatory, dzięki czemu można ustalić optymalne parametry prania w bardzo prosty sposób. Warto wspomnieć, że niektóre modele pozwalają na modyfikację ustawień również w trakcie działania maszyny. Poszczególne etapy prania odbywają się w oddzielnych, hermetycznie zamkniętych komorach. Cała procedura składa się z prania wstępnego (polegającego zwykle na namaczaniu i odplamianiu), prania zasadniczego, odsądzania, wirowania i suszenia. Przesuwanie (lub przesypywanie) odzieży do kolejnych komór również odbywa się automatycznie.

Zalety tuneli pralniczych

Tunele pralnicze najnowszej generacji mają bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu są w stanie wytrzymać nawet wyjątkowo intensywną eksploatację. Ogromną zaletą takich maszyn jest wygodna i prosta obsługa. Ponieważ są to urządzenia działające samoczynnie, dezynfekcja odzieży odbywa się szybciej. Najbardziej nowoczesne – a zarazem najdroższe – tunele pralnicze są bardzo oszczędne w eksploatacji: dzięki innowacyjnym systemom dozowania środków czyszczących pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów. Atutem pralnic tunelowych jest także wodo- i energooszczędność.

Czym kierować się przy wyborze tunelu pralniczego?

Oferowane tunele pralnicze różnią się nie tylko ceną, lecz także parametrami. Wybierając profesjonalną pralnię tunelową należy przede wszystkim uwzględnić specyfikę danej pralni. Kluczowymi cechami tunelu pralniczego są wielkość, ładowność, wydajność i zakres funkcji. Najbardziej zaawansowane modele posiadają tzw. barierę higieniczną, czyli układ umożliwiający załadowanie brudnej bielizny z jednej, a wyładowanie odkażonej z drugiej strony urządzenia. Takie rozwiązanie jest obowiązkowe np. w pralniach szpitalnych, gdzie istnieje ryzyko zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi. Wybierając tunel pralniczy trzeba wziąć pod uwagę także takie czynniki jak wielkość lokalu i kształt pomieszczeń oraz rodzaj klientów, do których ma być dedykowana dana usługa.

Współczesna pralnia: nowoczesna i innowacyjna

Nowoczesne technologie stają się już standardem we współczesnym biznesie pralniczym. Inwestując w produkty renomowanych marek masz pewność, że kupujesz rozwiązania sprawdzone w wielu innych pralniach. Zaawansowane technologicznie sprzęty powoli wypierają nieco już przestarzałe techniki odświeżania odzieży, stając się solidnym fundamentem pod biznes przynoszący naprawdę wysokie dochody.