Technologia maglowania – linia maglownicza

Wśród usług oferowanych przez profesjonalne zakłady pralnicze można wymienić nie tylko dezynfekcję chemiczno-termiczną odzieży, lecz także jej pełne wykończenie. Garderoba zanoszona do pralni poddawana jest wieloetapowemu procesowi czyszczenia, po którym następuje obróbka końcowa polegająca na wygładzaniu, składaniu i pakowaniu ubrań, które dopiero w takiej formie mogą na powrót trafić do klienta. Specjalną metodą usuwania zagnieceń z materiału jest tzw. maglowanie, czyli prasowanie z użyciem urządzeń zwanych maglownicami. Maglownice, potocznie nazywane maglami, to maszyny, w których proces usuwania zagnieceń odbywa się poprzez przepuszczenie tkaniny przez nagrzane wałki lub dociśnięcie jej do jednego wałka, czasami z dodatkowym użyciem pary wodnej. Cała procedura odbywa się z zastosowaniem najwyższych norm jakościowych – jest nie tylko wysoce efektywna, lecz także w całkowicie bezpieczna dla materiałów.

Maglowanie lepsze niż prasowanie

Dzięki maglowaniu można uzyskać perfekcyjny wygląd tkaniny oraz wygładzenie wszelkich fałd i nierówności. Tak nieskazitelnego efektu nie zapewni nam żadne, nawet najlepsze domowe żelazko. Maglowanie może odbywać się na dwa sposoby: z zastosowaniem systemu walców, z których jeden jest wpędzany w ruch obrotowy i dociskany do drugiego, lub przez nawinięcie tkaniny na wałek i zgniatanie jej podczas przewijania między dwiema płaszczyznami. Proces maglowania w profesjonalnych maglownicach przemysłowych jest skuteczny i bezpieczny dla tkanin. Odpowiedni sprzęt gwarantuje doskonałe efekty w bardzo krótkim czasie.

Co można maglować?

Z usługi maglowania warto skorzystać przede wszystkim dla tkanin wielkoformatowych. Do maglowania nadają się m.in. obrusy (również lniane), zasłony, firany oraz bielizna pościelowa (poszwy, poszewki, prześcieradła, narzuty). Częstymi klientami pralni oferujących prasowanie za pomocą magli są restauracje, firmy hotelarskie, szpitale i zakłady przemysłowe. Z takich usług mogą korzystać również osoby prywatne. Warto wiedzieć, że do maglowania można oddać właściwie wszystkie typy materiałów tekstylnych. Profesjonalne maglownice są wyposażone w specjalny system regulacji temperatury, dzięki czemu nie musimy obawiać się o ewentualne uszkodzenia termiczne delikatniejszych sztuk odzieży. Regulować można również siłę docisku bębna, co sprawia, że maglownica może wyprasować zarówno cienkie firany, jak i grube narzuty czy zasłony.

Urządzenia do maglowania

Większość współczesnych magli posiada zasilanie elektryczne. Niektóre z nich mają podgrzewanie gazowe. Nowoczesne maglownice wyposażone są także w mechanizm zapewniający funkcję pary, usprawniającą procesu wygładzania materiału. Maglowanie odbywa się w podwyższonej temperaturze. Ustawienia maszyny prasującej można zmieniać w zależności od potrzeb. Zanim odzież trafi do magla musi zostać odpowiednio przygotowana, a więc wyprana i wysuszona.

Magle przemysłowe i ich zalety

Współczesne magle to urządzenia zaawansowane technicznie, znacznie różniące się od popularnych niegdyś maglownic domowych. Ich największymi zaletami są wysoka sprawność, wydajność, wodo- i energooszczędność oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bezdyskusyjnym liderem w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań do pralni przemysłowych jest Kannegiesser, firma z tradycją sięgającą przeszło 50 lat. Oddział Kannegiesser w Olkuszu jest wyłącznym przedstawicielem na polski rynek produktów Herbert Kannegiesser GmbH z Niemiec. Urządzenia niemieckiej marki to synonim niezawodności i bezkompromisowej jakości. Kannegiesser jest oficjalnym partnerem biznesowym najważniejszych podmiotów w branży.

Linie maglownicze w pralni przemysłowej

Linie maglownicze są ważnym elementem wyposażenia profesjonalne pralni. We współczesnych modelach stosuje się różne technologie, m.in. innowacyjne systemy podgrzewania niecki oraz zwiększoną wydajność wytwarzania pary wodnej.

Profesjonalna linia maglownicza – dlaczego warto?

Kannegiesser to marka ciesząca się szerokim uznaniem na rynku – jej produkty są znane z niezawodności i potwierdzonej jakości. Linie maglownicze firmy Kennegiesser to inwestycja, która się opłaca. Czas eksploatacji takich urządzeń to minimum 25 lat, jednak praktyka pokazuje, że można ich z powodzeniem używać co najmniej 10 lat dłużej. Ponieważ są to bardzo solidne i wytrzymałe maszyny, niekoniecznie trzeba kupować nowy sprzęt. Dobrą alternatywą może być zakup urządzenia używanego.

 

Magiel High-Power HPM Linia maglownicza High-Power wyznacza nowe standardy jakości finiszowania oraz wydajności wytwarzania pary dzięki zastosowaniu podgrzewania niecki.

HighPower GRAND Nowa metoda opracowywania asortymentu stołowego. Wysokowydajny magiel setra Magiel setra z wałami o średnicy 800, 1000, 1300 mm stanowi podstawę urządzeń malowniczych – idealny dla początkujących użytkowników.